PRAVIDELNÁ ÚDRŽBA NOTEBOOKU :

Notebooky jsou dnes velmi rozšířená mobilní zařízení. Díky možnosti používat je takřka kdekoliv (ve vlaku na kolenou počínaje a v posteli na peřině konče) však trpí některými specifickými problémy. Vzhledem k tomu, že se jedná o elektronická zařízení, která při své práci vyvíjejí teplo, je třeba je chladit. K tomu slouží ventilátor a komponenty chladicí soustavy uvnitř notebooku. Pokud se však tyto zanesou prachem a nečistotami z okolí , notebook se začne přehřívat a extrémně se zvyšuje riziko poškození vlivem vysoké teploty.

 

Příznaky toho, že začíná být zle :

- ventilátor v notebooku zvyšuje otáčky stále častěji na plný výkon

- na dotyk bývá notebook více zahřátý než dříve

- vykonání operací trvá déle než dříve

 

Pokud se pravidelně nečistí, pak nejčastěji dochází k poškození:

- čipsetu na základní desce

- čipu grafické karty

 

Notebook pak nejde vůbec zapnout, nečekaně se sám vypíná, na LCD jsou různobarevné pruhy, nebo v průběhu nějaké činnosti zcela "zmrzne".

 

Výše uvedené závady jsou sice opravitelné, dá se jim však předcházet nebo snížit riziko jejich vzniku pravidelným čištěním notebooku.

Pokud uvážíme, že cena těchto větších oprav začíná na cca 2 800,- Kč s DPH, pak cena za vyčištění notebooku (rozebrání, vyčištění dráhy chlazení a chladiče, dle potřeby přepastování - od 480,- Kč s DPH) se jeví jako výrazně levnější a výhodnější preventivní opatření.

 

Interval pravidelného čištění notebooků je často udáván dvouletý, z našich zkušeností však doporučujeme u výkonných a vytížených notebooků (konstruování, hry, střih videa) čistit pravidelně každého 1/2 roku, u ostatních každý 1 rok.

Zakázka na vyčištění je u nás zpravidla hotova následující den po jejím přijetí.

 
 
 

Otevírací doba

Po - Pá : 08:00 - 17:00

So : Zavřeno

Ne : Zavřeno

Silvestr a Nový rok:

ZAVŘENO

 


 

Kontakty

prodejna : +420 571 417 996

mobil : +420 604 208 500

email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 


 

IPK PODPORA

ipk podpora

 


 

Facebook

facebook
 

 


 

 

 

Informace o EET

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 


 

 

 

Webhosting - C4

120x60