Jste na dovolené a nevíte nic o svém bytě nebo rodinném domku? Nevíte jestli se něco stalo? Díky moderním zabezpečovacím systémům z naší nabídky máte možnost tento pocit změnit.
Zabezpečte si dům nebo byt alarmem a buďte vždy včas informování o všech událostech.
Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou finančně dostupnější než-li si řada lidí myslí. Dají se rovnat s normálními elektrickými spotřebiči.
Mozkem každého EZS je ústředna a ta na základě určitých podnětů vyhodnocuje veškeré signály z instalovaných detektorů, čidel a dalších prvků. V souladu s naprogramováním ústředny rozhoduje o vyhlášení poplachu.
K 80% vloupání do objektu dochází přes vchodové dveře, takže nejpodstatnější zabezpečení jsou ony. Vstupní dveře by především měly být chráněny mechanickým zámkem (čím složitější tím více odolá). Na otevření dveří upozorňuje magnetický detektor, který předá ústředně informaci o jejich otevření. Ústředna pak čeká určitou dobu (programovatelná, bývá 10-20 sekund) na vypnutí systému. Pokud nedojde k vypnutí během nastavené doby, ústředna spustí poplach.
Dnešní EZS používají k vypnutí systému klávesnice, pomocí několikamístného kódu nebo stiskem tlačítka radiového ovladače. Tyto dvě varianty jsou naprosto bezpečné. U ovládacích klíčenek bývá použit tzv. plovoucí přenosový kód, který nelze zkopírovat.
Podobným způsobem zajištění vstupních dveří lze zabezpečit všechny vstupy do hlídaného objektu jako jsou ostatní dveře a okna (detektor rozbití skla). Pro ochranu vnitřních prostor lze použít tzv.infrapasivní detektor (PIR detektor), které jsou schopny na základě analýzy teploty rozeznat pohyb člověka v místnosti. Lze použít snímače s rozdílnou charakteristikou, kvůli domácím mazlíčkům.
Standardně u EZS bývá ochrana před nebezpečným požárem nebo výbuchu. Ke včasné detekci požáru se používají ionizační, optické nebo tepelné požární snímače. Detektory mají v sobě zabudovanou malou sirénku, takže po detekci kouře včasně alarmují obyvatele objektu. Systém EZS lze také rozšířit o záplavový detektor.
V případě poplachu ústředna zapne poplašné zařízení a to vnitřní sirénu(vysoký pronikavý zvuk a jejich cílem je odradit pachatele) venkovní sirénu (úkolem je přilákat pozornost kolemjdoucích a kvůli tomu má siréna zabudovaný blikač). Pro upozornění majitele objektu se používají komunikátory využívající mobilní sítě operátorů nebo pevnou telefonní linku – tento systém pak zavolá na veškerá uvedená čísla a přehraje se zpráva, kterou uživatel při instalaci nahrál do systému.
Doporučujeme nechat zabezpečovací systém napojit na takzvaný PCO (pult civilní ochrany). Tento PCO Vám zajišťuje, že v případě narušení objektu zlodějem, nebo v případě požáru atd.., Vám přijede k hlídanému objektu zásahová skupina bezpečnostní agentury. Tato skupina provede kontrolu objektu a zajistí jej, v případě potřeby (zjištěno vloupání, požár, atd..) kontaktuje bezpečnostní složky (policii, hasiče).